kalendarzyk  |  opinie  |  kontakt

Dydaktyka

Każda grupa w Naszym Przedszkolu pracę swą opiera na miesięcznym planie dydaktyczno - wychowawczym opracowywanym przez wychowawcę na podstawie przewodników metodycznych danego programu.
Instruktorzy zajęć dodatkowych jakie odbywają się w naszym przedszkolu to wykwalifikowana kadra na co dzień współpracująca z dziećmi i pomagająca wprowadzić je w zaczarowany świat sztuki.

MathRiders - matematyka dla najmłodszych

MathRiders Junior - to innowacyjna metoda nauczania matematyki, opracowana przez Gupę Edukacyją Helen Doron. Stworzona po to, aby dzieci lepiej zrozumiały podstawy matematyki i, aby zmotywować je ,do kontynuowania indywidualnej przygody z matematyką.

Pracujemy w małych grupach, każde dziecko w ramach nauczania otrzymuje książkę, płytę CD z piosenkami, wierszykami o matematyce, kolorowy plecaczek.

Na koniec roku szkolnego, nauczyciele z MathRiders przygotowują dla rodzica pisemną informację o osiągnięciach dziecka.

J. ANGIELSKI

Zajęcia prowadzone przez ciocię Ewelinę, anglistkę  z doświadczeniem która w zaczarowany świat słówek angielskich potrafi wprowadzić każdego przedszkolaka.Młodsze dzieci uczą się języka poprzez zabawę , nie korzystają z podręczników. Starszaki pracują z książkami z serii  Patch 1 i Patch 2 oraz Bugs World.


RYTMIKA DLA SMYKA  Z ELEMENTAMI LOGO - RYTMIKI
Wspaniała ciocia, która przygrywa dzieciom na akordeonie wesołe takty i nigdy, przenigdy nie pozwala się nudzić na zajęciach.  
Te niekończące się zajęcia z ciocią Grażynką odbywają sie raz w tygodniu ale muzyka towarzyszy nam przez cały tydzień.

W czasie zajęć dzieci uczą się nowych piosenek i wierszyków, a także doświadczają radości wspólnego ćwiczenia w rytm muzyi i muzykowania( w tym na instrumentach zrobionych własnoręcznie przez dzieci)

Elementy logo -rytmiki pomogą im także w prawidłowym rozwoju aparatu mowy i pamięci werbalnej.


TANIEC
"Kiedy tanczę niebo tanczy razem ze mną" – Wszyscy kochamy taniec a dzieci najbardziej.
Bo kiedy gra muzyka nogi same rwą się do tańca a dzieci są najlepszymi tancerzami. Swój warsztat taneczny kreują pod czujnym okiem cioci Agaty instruktorki tańca, która zawsze wskaże ten właściwy krok…


GIMANSTYKA KOREKCYJNA
Wszyscy znamy powiedzenie "W zdrowym ciele młody duch", dlatego my chcemy zaszczepić w naszych małych przedszkolakach zdrowy styl życia oraz umiejętności nawyki z tym związane.
Gimnastyka korekcyjna to nie tylko ćwiczenia pomagające kształtować prawidłową sylwetkę to także, poznanie zasad fair play które wykorzystujemy podczas rywalizacji sportowych.


LOGOPEDIA
W Kleksiku logopedia jest jednym z najważniejszych zajęć. Każde dziecko, po uzyskaniu zgody rodzica jest badane przez logopedę na początku nowego roku szkolnego.
Badania przesiewowe mają na celu wychwycenie ewentualnych wad wymowy i jak najwcześniejszą korektę tych zaburzeń. Przy współpracy rodzica – dziecka – i logopedy pozbywamy się zaburzeń komunikacji językowej u dzieci.

RELIGIA
Czas skupienia i dziecięcej modlitwy. Nasza katechetka wspólnie z dziećmi śpiewa i rysuje, dzieci pracują w swoich małych katechizmach opracowanych specjalnie z myslą o przedszkolakach. Podczas zajęć dzieci uczą się wzajemnej miłości, szacunku, troski a ich malutkie serduszka otwierają się na potrzeby innych ludzi.

BALET DLA MALUCHA

To tu dzieci poznają podstawowe elementy baletu, uczą się estetyki ruchu. Instruktorka , duży nacisk kładzie  przede wszystkim na postawę , koordynację i osłuchanie z muzyką, ale jest też czas na spontaniczny ruch. W starszych grupach dzieci ćwiczą już proste układy choreograficzne.  Niewątpliwie jest to niepowtarzalna okazja na spotkanie z najpiękniejszą formą tańca. Podczas tych zajęć, dzieci zdobędą również cenne informacje o wybitnych kompozytorach i ich dziełach.


Judo
Zajęcia z judo to ruch podczas zabawy , wysiłek intelektualny oraz aktywność twórcza - współistnienie  trzech czynników koniecznych do optymalnego rozwoju dziecka. Treninig opiera się w głównej mierze na ćwiczeniach ogólnorozwojowych i zabawach usprawniających fizycznie.

PSYCHOLOG PRZEDSZKOLNY

Nasz przedszkolny psycholog ma za zadanie wspierać nauczycieli  w ich pracy dydaktyczno - wychowawczej oraz organizować i prowadzić różne formy pomocy psychologiczno - pedagogicznej dla rodziców. Dlatego też na bieżąco będzie on współpracował z dziećmi , rodzicami i kadrą Przedszkola. Na życzenie rodziców spotka się indywidualnie aby wspierać i ukierunkowywać rodziców w wychowaniu dzieci.

CERAMIKA Z ELEMENTAMI ARTETERAPII

To wspaniała zabawa w małych artystów, wyrabianie zdolności manualnych, uwrażliwianie na sztukę , rozwój wyobraźni przstrzennej i myslenia abstrakcyjnego. W czasie zajęć dzieci będą wzbogacać słownictwo dotyczące kształtu a także wielkości , ciężaru , barwy i faktury. Pod okiem plastyka będą formować glinę w fantazyjne kształty a na kolejnych zajęciach malować i ozdabiać wypalone figurki. Mini - dzieła sztuki będą piekną ozdobą i pamiątką z zajęć.Praca z gliną uspokaja , daje poczucie odprężenia oraz zaspokaja potrzebę tworzenia.

Wyśmienita zabawa gwarantowana:)

Zumba -kids

Ten niezwykle modny ostatnio taniec to połączenie tańców latynoamerykańskich i ćwiczeń gimnastycznych do żywiołowej muzyki . Jest  to zatem doskonały sposób na naukę podstaw tańca , budowanie kondycji fizycznej a także wyskakanie i wyszumienie się naszych pociech. Wspaniała ciocia Paula, niewątpliwie najlepszy instruktor zumby , z chęcią wprowadzi każde dziecko w ten zwariowany świat rytmów.

RYTMIKA PO ANGIELSKU

Zajęcia z instrumentem, prowadzone w jezyku obcym przez wykwalifikowanego muzyka. To wspaniała, muzyczna zabawa, połączona z nauką wierszyków i piosenek po angielsku. Aktywność całwgo ciała i kojące działanie muzyki sprawia, że dzieci szybko "łapią" nowe słówka i zwroty.

MAŁY EINSTEIN

Warsztaty doświadczalne, na któych dzieci pod okiem specjalisty zamieniają się w małych naukowców, przeprowadzając ciekawe eksperymenty. To wyjątkowa okazja do poznania najważniejszych mechanizmów, kierujących światem oraz doskonały sposób na połączenie wspaniałej zabawy i rozbudzenia w dziecku chęci do zgłębiania tajemnic natury i nauki.

TANIEC LUDOWY

Polka, mazur i krakowia, obertasy oraz trojak, czyli najpiekniejsze tańce polskie w wykonaniu dzieci - naucka znanych przyspiewek, tanców ludowych i narodowych. Podczas zajęć dzieci nauczą się także współpracy w zespole i tańca parowego. skoczne i wyraziste rytmy sprawią ,że tańca ludowego uczyć się mogą nawet najmłodsze dzieci.

WARSZTATY TEATRALNE

Warsztaty prowadzone przez młodych, kreatywnych aktorów, studentów i absolwentów szkoły teatralnej. To wspaniała zabawa, dzięki której dzieci poznają pracę aktora, ćwiczą dykcję , elementy gry aktorskiej, dramy i pantonimy. To także nauka pracy w zespole i wykorzystanie potencjału oraz bogatej wyobraźni dzieci w budowaniu postaci.

projekt graficzny: 
Agencja reklamowa E-HO